Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

Foteliki samochodowe dla dzieci - ogłoszenia znajdzto.pl (1)

Na mapie prezentujemy oferty z poniższej listy ogłoszeń z poprawnie podaną lokalizacją (miasto i ulica). Przejście na kolejną listę ogłoszeń powoduje odświeżenie danych na mapie
Foto Tytuł ogłoszenia Miejscowość Cena Dodano
FOTELIK NOSIDEŁKO JAK NOWE*KOMPLETNE*WAGA DO 11 KG*OKAZJA

FOTELIK NOSIDEŁKO JAK NOWE*KOMPLETNE*WAGA DO 11 KG*OKAZJA

Olsztynwarmińsko-mazurskie 85 2021-04-22
znajdzto.pl / ... / Foteliki samochodowe / Inne
Miejscowości Województwa
Zobacz ogłoszenia z działu FOTELIKI SAMOCHODOWE z województw: Zobacz ogłoszenia z działu FOTELIKI SAMOCHODOWE z miast:

Nowe regulacje dotyczące fotelików samochodowych

 

Obowiązek przewożenia dzieci w fotelikach samochodowych istnieje w Polsce przeszło 10 lat, a zasady przewożenia regulują przepisy Kodeksu Drogowego.

 

Od 20 września 2014 roku obowiązują nowe przepisy dotyczące zasad przewożenia dzieci poniżej 3 lat oraz dzieci o wzroście poniżej 150 cm. Nowe przepisy pozwalają także na przewożenie dzieci bez fotelika w pojazdach przewożących 10 lub więcej osób, czyli w busach i autobusach. Obowiązuje natomiast konieczność przewożenia dziecka w foteliku, które ma poniżej 150 cm wzrostu, przy czym dziecko nie musi mieć ukończonych 12 lat. Dopuszczalne jest jednak przewożenie dziecka powyżej 135 cm wzrostu przypiętego samymi pasami bezpieczeństwa. Oprócz tego wprowadzono całkowity zakaz przewożenia dzieci poniżej 3 lat w samochodach, które nie posiadają pasów bezpieczeństwa. Dzieci, które ukończyły 3 lata i mają poniżej 150 cm wzrostu, mogą być przewożone jedynie na tylnej kanapie. Ponadto doprecyzowano kwestię przewożenia dzieci w fotelikach na przednim siedzeniu. Nie można przewozić dziecka w foteliku tyłem do kierunku jazdy przy aktywnej poduszce powietrznej. Ustawa nakazuje także stosowanie się do zaleceń producentów w kwestii prawidłowego montażu fotelika, co może mieć bezpośrednie przełożenie się bezpieczeństwo dzieci i dorosłych w czasie jazdy. Obecnie foteliki samochodowe stanowią niezbędne wyposażenie samochodu każdej rodziny z dziećmi. Wybór fotelika samochodowego nie jest jednak prostu, ze względu na szeroką gamę oferowanych modeli, które oprócz wymaganych homologacji i certyfikatów, posiadają liczne udogodnienia dla pasażera oraz wykonane są w wielu opcjach kolorystycznych. Przy wyborze fotelika musimy zatem kierować się bezpieczeństwem naszych pociech, a na końcu kolorem i wzorem fotelika. Warto przy tym dodać, że nie istnieje ustalony model idealnego fotelika samochodowego. Wybrany fotelik musi być przede wszystkim idealny dla naszego dziecka. W zależności od wieku dziecka mamy do wyboru foteliki dla niemowląt do 10 kg, foteliki od 9 do 18 kg dla dzieci do 4 lat, foteliki od 15 do 25 kg dla dzieci od 4 do 6 lat oraz foteliki od 22 do 36 kg dla dzieci do 6 do 12 lat. Ponadto oferowane są foteliki łączone od 15 do 36 kg lub od 9 do 36 kg, które można rozbudowywać wraz ze wzrostem dziecka.

Proszę czekać - ładowanie treści...